Urząd
szkolenie ISo
Twórca artykułu: Steve Jurvetson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jeżeli nie masz czasu, by konserwować instalacje domowe, zatrudnij profesjonalną firmę

Mieszkasz w domu, lecz nie posiadasz dostatecznie dużo wolnego czasu w tygodniu, by zadbać o właściwy stan wszystkich instalacji? A może jesteś właścicielem budynku komunalnego, kamienicy, z tego powodu jesteś zobowiązany do dbania o właściwy stan instalacji? Albo masz firmę i chciałbyś, żeby ktokolwiek systematycznie kontrolował i konserwował wszystkie instalacje? Jeżeli choć raz odpowiedziałeś „tak”, posiadamy dla Ciebie rozwiązanie.
firma
Twórca artykułu: Ministerio de Relaciones Exteriores
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co to jest pit 11? Co zrobić, jeśli pracodawca nie da nam takiego dokumentu? Czy pomimo tego musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 to dokument, który musimy dostać od naszego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody za zeszły rok. Na tej podstawie trzeba wypełnić pit i wysyłamy do właściwego urzędu skarbowego.


Co to jest pit 11? Co zrobić, jeśli pracodawca nie da nam takiego dokumentu? Czy pomimo tego musimy złożyć deklarację podatkową?

Wiadomo już co zrobić z pit 11, a co jeśli tego dokumentu pracodawca nie da nam? Niestety zdarza się też i tak.
pit online
Twórca artykułu: Juha Kettunen
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Informacje odnośnie składania deklaracji podatkowej

Wraz z początkiem każdego roku jesteśmy zobowiązani rozliczyć się dochodów z całego roku. Do naszej pełnej dyspozycji jest dużo portali, na których znajdziemy dużo ważnych porad w tym zakresie. Dzięki nim nie popełnimy żadnego błędu podczas wypełniania deklaracji. Między innymi z tego powodu tak dużo osób wybiera korzystanie z pomocy niezwykle doświadczonych. W przypadku deklaracji pit 28 wymagane są inne wytyczne.
wypełnianie PIT przez internet
Twórca artykułu: Juha Kettunen
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

PIT i sposoby na jego złożenie

Każdego roku podatnicy podatkowi są zobowiązani do złożenia zeznania podatkowego. Pit 2016 można doręczyć do Urzędu Skarbowego na trzy sposoby. Sprawdź czy znasz je wszystkie i wybierz drogę rozliczenia najbardziej ci odpowiadającą.
PIT przez internet
Twórca artykułu: Juha Kettunen
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Kto zdoła wypełnić PIT 36 oraz jakie są zalety wypełnienia PIT 36 poprzez Sieć?

PIT 36 składają te osoby, jakie co najmniej jakąś część swoich dochodów uzyskiwały bez pośrednictwa płatnika. Mówiąc skrótowo, pit 36 wypełniają Ci płatnicy, którzy muszą na własną rękę wyznaczyć zaliczki na podatek bądź wartość podatku, jaki wypada zapłacić.
rozliczenie
Twórca artykułu: Lucas Hayas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Rozliczenie PIT 37 online – świetne usprawnienie obowiązku rozliczenia z osiągniętych dochodów w określonym roku podatkowym

Postęp gospodarczy, finansowy oraz techniczny przyczyniły się do postępu społeczeństwa. Aktualnie sytuacja ekonomiczna wielu ludzi jest z pewnością lepsza niż w czasach poprzednich, co wiąże się z nieustannie pojawiającymi oraz rozwijającymi się zakładami, dzięki czemu bardzo duża liczba ludzi posiada pracę i maleje bezrobocie.
prowadzenie firmy
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Główne sposoby na prowadzenie księgowości w niedużych firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma regularnie musi rozliczać się z urzędem skarbowym i zusem. W zależności od charakteru działalności i wybranej formy prowadzenia swojej firmy mogą to być nieco różne zobowiązania, bowiem inne podatki płacić będzie osoba która się rozlicza w formie ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na rozliczanie w formie książki. Jednak w każdej sytuacji te składki i podatki trzeba policzyć, i to należy wykonać dobrze, aby uniknąć później niezbyt przyjemnego tłumaczenia się w urzędach.
klawiatura
Twórca artykułu: GotCredit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób bez problemów rozliczyć pit za odchodzący rok?

Stale jesteśmy zarzucani informacjami odnośnie corocznego rozliczenia dotyczących dochodów. Sporo z tych wytycznych jest nam niesamowicie potrzebnych i to na nie musimy zwrócić uwagę już na początku. Teraz zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać również w sieci, co zdecydowanie upraszcza całą procedurę. Oddanie wszystkich potrzebnych dokumentów w umówionym czasie pozwoli na spokojne załatwienie takich spraw. W zależności od naszych dochodów powinniśmy postawić na innego rodzaju deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, gdy prowadzi się własną firmę lub innego rodzaju działalność gospodarczą. Pit 37 dotyczy umowy o pracę, zlecenie i o dzieło.
Zakupy online
Twórca artykułu: Highways England
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Nowoczesne zakupy to dziś podstawa. Jakie mamy najlepsze narzędzia do tego celu?

E-procurement, hasło dla wielu osób obcobrzmiące, to po prostu zakupy załatwiane drogą elektroniczną. Taką nowoczesną formę robienia zamówień spotkać można nie jedynie w przypadku firm. Korzystają z niej również w administracji publicznej. Co prawda, wprowadzanie tego systemu trwa długo, to ma to tyle zalet, że warto poznać, na czym to polega. To idealne rozwiązanie dla osób, dla których ważne są niższe koszty kupna, a jednocześnie szybsza obsługa i mniejsze zaangażowanie ludzi w obsługę transakcji.
tłumacz
Twórca artykułu: Georgia Panteli
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jakich sytuacjach wymagane są tłumaczenia przysięgłe

Sporo osób dokonuje tłumaczeń samodzielnie. Przy użyciu Google translatora, czy nawet zlecając tłumaczenia tekstu w różnych serwisach za „groszowe” kwoty. Jednak o ile korzystanie z automatycznych translatorów w życiu prywatnym, umożliwiającym szybkie znalezienie sensu zdań może być przydatne, to niestety w biznesie czy tłumaczeniach pism urzędowych nie funkcjonuje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.