Jak często powinno się wymieniać filtr paliwa?

Właściciele samochodów powinni pamiętać o wielu sprawach – nie tylko o zatankowaniu swojego auta, bo bez paliwa nigdzie się nie dostaną, ale również o serwisach oraz regularnych wymianach niektórych części, by pojazd właściwie nam służył. Zaliczają się do nich przede wszystkim filtry do paliwa.

Jak często trzeba je zmieniać i czy można poradzić sobie z tym bez pomocy innych?
Po pierwsze takie filtry należy wymieniać co pewien czas, a nie dopiero wtedy, gdy dostrzegamy, że z naszym autem coś nie jest w porządku (więcej o filtrach do paliwa). Wymiana może zapobiec nawet poważnej awarii, jaka bez wątpienia na pewien czas unieruchomiłaby nasze auto, co zdecydowanie przeszkodziłoby nam w życiu.

nowoczesny filtr paliwa stosowany w autach
Twórca artykułu: Sunny
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy w związku z powyższym wymienić niniejszy element? Najlepiej jest to skontrolować na stronie internetowej producenta, który precyzyjnie to określa, najczęściej po przejechaniu od 30 do 120 tysięcy km, w zależności od typu auta. Inaczej jest w przypadku dieslów – tutaj trzeba to zrobić przed zimą, każdego roku, inaczej zanieczyszczony filtr może wywołać niemałą awarię silnika.

Wejdź na naszą stronę. Znajdziesz tam zawsze jedynie bieżący tekst (http://www.sklep.oemtuning.pl/zawieszenia). Szczegółowe wiadomości na pewno Ci się spodobają.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na kosztach oraz samodzielnie zmienić filtr do paliwa, na początek powinieneś go zlokalizować. Czasami wymienia się go w całości, a innym razem jedynie jego wewnętrzną część, a mianowicie wkład. Może być zlokalizowany w miejscu, gdzie są zbiorniki paliwowe, przewody paliwowe czy też ściana grodziowa w silniku. Po odnalezieniu filtra połowa drogi za nami .

Gumowe zakończenia przewodów umieszczone w filtrze zaciskamy oraz zdejmujemy z nich opaski. Dzięki temu możemy wyjąć zużyty filtr i zastąpić go nowym.

Ciekawi Cię wyłącznie sprawdzona informacja z serwisu (https://gpi-tanks.com/pl/przemysl/napoje-i-soki/)? Jeżeli tak, to zachęcamy do przejrzenia naszej strony, na której zawsze dostaniesz pewne fakty.

Najważniejsze to zwrócić uwagę na kierunek przepływu oraz zamontować przewody tak samo, jak były umocowane wcześniej. Nie powinniśmy mieć z tym żadnego kłopotu, wystarczy na początek skrupulatnie przyjrzeć się, jak to wszystko wygląda, a później wykonać odpowiednie kroki.


Inne artykuły

Plusy i minusy markowych elementów samochodowych i zamienników

Ford Mondeo
Twórca artykułu: Kārlis Dambrāns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy posiadacz auta miał do czynienia z sytuacją, gdy którąś część trzeba było wymienić. Zastanawiamy się wówczas: jakiej jakości części zakupić? Trwalsze będą nowe, czy używane, markowe, czy zamienniki?


Po założeniu filtra należy przekręcić kluczyk w stacyjce, najlepiej kilkakrotnie, ponieważ cały układ musi się napełnić paliwem pod właściwym ciśnieniem.
Niewielkie czynności, takie jak wymiana filtrów do paliwa, można wykonywać samodzielnie, jednakże z poważniejszymi naprawami powinniśmy wybrać się do profesjonalnego mechanika i dobrego warsztatu, aby nie okazało się, iż coś poszło nie tak. Wydatki na naprawy bowiem mogą szybko wzrosnąć, a lepiej jest się przed tym uchronić. Autor:
21-02-15 07:26:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.