Na postęp technologiczny składają się zarówno pionierskie wynalazki, jak i niewielkie udogodnienia

Na przestrzeni ubiegłych stu lat dużo się zmieniło - jeśli w latach trzydziestych zeszłego wieku najbardziej prymitywny telefon był wynalazkiem na miarę wszech czasów, to obecnie praktycznie każdy posiada w torebce lub kieszeni spodni mniej bądź bardziej nowoczesny model telefonu. Gospodynie mają do dyspozycji wysokiej klasy roboty kuchenne i pralki czy lodówki. Tymczasem panomdomu wykonywanie zwykłych obowiązków znacznie upraszczają elektronarzędzia, czyli szlifierki czy nieduże spawarki.

fabryka
Twórca artykułu: mstk east
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nasi antenaci zapewne nawet nie marzyli o takich patentach.

Interesuje Cię istotna oferta (http://oknagalio.pl/images/stories/rolety_integro/roleta_integro_ocieplenie_20cm.pdf) zakupu podobnego artykułu? Zapraszamy zatem do kliknięcia w ten link. W nim znajdziesz ich o wiele więcej.

Należy jednakże pamiętać o jednej niezwykle ważniej sprawie - postęp technologiczny obejmuje również inne dziedziny życia, a co poniektórych części, kluczowych dla działania danego sprzętu, gołym okiem najzwyczajniej nie widać.Kiedy na szosy zaczęły wyjeżdżać pierwsze pojazdy, to w porównaniu do aktualnie produkowanych modeli, były one bardzo prymitywne. Choć właściciele prototypów wcale nie uskarżali się na ewidentne dla nas niedogodności, to jednakże inżynierowie nie marnowali czasu i w ciągu wieku w znacznym stopniu wzrósł komfort podróżowania, a szofer ma już obecnie do dyspozycji i ogrzewanie, i komputer pokładowy. Elektronika sprawuje pieczę nad poprawnym działaniem poszczególnych układów, a poza tym zużywające się elementy zostały tak pomyślane, żeby same sygnalizowały o konieczności wymiany. Powyższa zasada ma zastosowanie przykładowo do takich części jak okładziny hamulcowe . Ogień (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) stał się dla ludzkości równie ważny jak woda. Na ogniskach gotowano kolacje, a z czasem ogień zaczęto również wykorzystywać w dopiero co raczkującym przemyśle.


Inne artykuły

Jeżeli chcemy reklamować nasze produkty w nowoczesny i faktycznie atrakcyjny sposób...

łazienka z dużą wanną
Twórca artykułu: Alan Light
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
...warto wypróbować najnowsze gadżety reklamowe, jak chociażby usb reklamowe


W obecnym świecie elektronika i najnowsze technologie spełniają priorytetową rolę w różnych obszarach.

narzędzia
Twórca artykułu: Classen
Treści źródłowe: http://www.classen.com.pl
Współcześnie w fabrykach stoją wysokiej klasy piece, a tak trudno dostrzegalne części, jak różnego typu szczeliwa są obowiązkowym elementem składowym ekstranowoczesnych kotłów. Jeśli piec jest szczelny, to wzrasta jego wydajność, a trujące opary powstałe na skutek spalania paliw nie wydostają się na zewnątrz.O konieczności wprowadzania nawet tych z pozoru nic nieznaczących udogodnień niemalże każdego dnia przekonuje się zwykły obywatel, który remontuje łazienkę bądź kuchnię. Na rachunku znajdą się nie tylko ceny za podgrzewacze wody, lecz również za uszczelki silikonowe lub za niepokaźne, ale zarazem praktyczne żarówki ledowe. Nie od dziś w końcu wiadomo, że o sukcesie w każdym przedsięwzięciu decydują również drobiazgi.
21-09-04 07:10:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.