Jakie są typy taśm opakowaniowych? Które wybierać, ażeby były najbardziej solidne, jak najbardziej dobrane do naszych wymagań?

Gdy kupujemy taśmę należy na pewno zwrócić uwagę na jej szerokość, lecz również jej długość, która znajduje się na roli, jest bardzo ważna. Spora ilość jaka jest zawinięta na małej szpuli powoduje, że bardzo mało miejsca zajmuje powierzchnia magazynowa.


pakowanie z taśmą
Twórca artykułu: Mike Linksvayer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość oraz tego jakie to mają być taśmy opakowaniowe, przed zakupem zawsze konsultujmy się z producentami czy firmami, które specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej powszechne są taśmy polipropylenowe. Pozwalają one na precyzyjne, bezpieczne oraz estetyczne pakowanie (sprawdź nowe promocje na KADOR Sp. z o. o. opakowania transportowe) każdego z materiałów oraz wzmocnienie ładunków. Do pakowania towarów taśmami tego rodzaju są wykorzystywane urządzenia ręczne i automatyczne. Taśmy polipropylenowe możemy połączyć przy pomocy spinek drucianych, blaszanych a także przez zgrzewanie. Następny rodzaj to taśmy poliestrowe, są to modele najnowszej generacji. Związane są ze stabilnym, trwałym oraz bezpiecznym wiązaniem paletowych ładunków.

Zobacz więcej detali, a zobaczysz dodatkowe wiadomości, które na pewno również Cię zaciekawią. Nie czekaj więc i użyj strony!

Najbardziej korzystnie wiązać je przy użyciu urządzeń ręcznych, półautomatycznych oraz automatycznych - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.

Bardzo dobra do tego celu jest metoda zgrzewania. Tego typu taśmy posiadają bardzo dużo zalet. Są bardzo wytrzymałe i elastyczne, odporne na czynniki atmosferyczne, jak słońce czy wilgoć, jak jednocześnie środki chemiczne. Nie posiadają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, więc taśmy będzie wystarczać na bardzo długo. Są również przyjazne dla środowiska. Jeszcze inny rodzaj to taśmy stalowe, jakie były bardzo powszechnie stosowane przed upowszechnieniem się taśm PET.


paczka zabezpieczona taśmą
Twórca artykułu: osseous
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przez cały czas jednakże jest to taśma bardzo popularna i wykorzystywana przy ładunkach ciężkich, zwłaszcza jeśli mowa o artykułach metalowych, ceramicznych i drewnianych. Zupełnie odmiennym typem, jaki staje się coraz bardziej znany jest folia stretch - tamta strona. To bardzo solidny materiał do pakowania, jest faktyczni uniwersalny. Wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, lecz nie tylko. Wraz ze znaczącym rozwojem przedsiębiorstw zajmujących się handlem, logistyką, ale i rolnictwem, zapotrzebowanie na tego typu folie jest bardzo duże. Warto rozpatrzyć nabycie właśnie tego typu folii, bo jest ona bardzo przyjemna w zastosowaniu, przez co można oszczędzić czas na pakowanie. A to przecież znacząco pomaga w pracy.
19-11-25 07:26:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.