Hydrografika – niestosowana dotąd metoda druku!

Hydrografika to jedna z nowatorskich metod pozwalających uzyskać barwne wydruki. Metoda ta należy do technologii FDM. Hydrografika to technika używana od stosunkowo niedawna. Pozwala na przenoszenie wzorów graficznych , które znajdują się na specjalnej folii. Aby proces ten mógł zostać wykonany, wymagana jest woda. Hydrografika może być wykorzystana do pokrycia bardzo różnych przedmiotów, jest stosowana między innymi przy tuningu optycznym aut, motocykli oraz quadów.

polakierowany motocykl
Twórca artykułu: Chris
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Naniesiony wzór poddaje się czyszczeniu, a następnie suszy. Końcowym etapem jest pomalowanie przedmiotu, na który naniesiono wzór warstwą lakieru. Naniesienie lakieru tworzy warstwę ochraniającą wzór, staje się on wyjątkowo odporny na wysoką temperaturę, niesprzyjające warunki atmosferyczne i na uszkodzenia , które mają charakter mechaniczny. Przy tuningu optycznym wzór może zostać naniesiony na najróżniejsze elementy pojazdu: na felgi, pokrywy zaworów silnika, deskę rozdzielczą w samochodzie lub zbiornik paliwa , który znajduje się w motocyklu. Metodą hydrografiki można ozdobić każdy przedmiot. Hydrografika nie jest metodą obojętną dla naszego zdrowia. Folia z nadrukowanym wzorem musi zostać aktywowana przy wykorzystaniu niebezpiecznych chemikaliów. Tak samo szkodliwe są chemikalia stosowane do utrwalenia już wykonanego nadruku. Stawiając na samodzielne wykonanie nadruku tą techniką, trzeba zachować niezwykłą ostrożność. Najlepiej jednak powierzyć wykonanie tuningu wybranego pojazdu specjalistycznemu zakładowi.


Inne artykuły

Jak udekorować ściany w naszym mieszkanku?

szablon
Twórca artykułu: www.przyklejka.pro
Treści źródłowe: www.przyklejka.pro
Ściany to nieograniczone pole do popisu. Możemy je zaprojektować na sporo sposobów, ciekawie ozdobić, powiesić na nich takie przedmioty, jakie przydadzą charakteru całemu pomieszczeniu. Istnieje pełno opcji do wyboru. Możemy z nimi szaleć, lub upiększać je w delikatny oraz ostrożny sposób. To na co postawimy zależy jedynie od naszej fantazji a także klimatu jaki chcemy uzyskać.

malowanie aluminium
Metoda cieszy się wielkim zainteresowaniem ze względu na możliwość uzyskania wydruku na przeróżnych powierzchniach. Tak samo rewelacyjny efekt można osiągnąć, stosując ją na powierzchniach wykonanych z aluminium, metalowych, drewnianych czy plastikowych. Można także zastosować ją do zdobienia szklanych przedmiotów. Powierzchnię, na którą będzie nanoszony wzór metodą hydrografiki trzeba najpierw zmatowić, a potem odtłuścić. Dopiero na przygotowaną w taki sposób powierzchnię można nanosić wybrany wzór. Hydrografika to metoda, która wykorzystywana jest przez coraz więcej branż, nie tylko przez motoryzację. Należy spodziewać się, że znaczenie tej techniki będzie cały czas rosło, a zakres jej zastosowania będzie coraz większy.
20-12-11 07:58:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.