W jaki sposób zapobiec problemów przed zaakceptowanie umowy - fachowe opiniowanie umów.

Niejeden z nas podpisał w życiu niejedną konwencję. Są to konwencje świadczenia usług sieciowych, umowy zawarte z operatorem komórkowym oraz umowy wynajmu domu. Tymczasem ilu z nas przed zawarciem tej umowy, omawiało ją z prawnikiem czy doradcą finansowym?

Umowy handlowe
Twórca artykułu: Dan Moyle
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zatem raczej nikt. Zwykle co dwudziesty Polak pójdzie po poradę do specjalisty z dziedziny prawa i finansów. I w tym miejscu robimy pierwszy i jeden z poważniejszych błędów przed podpisaniem jakiejkolwiek konwencji.

Przytoczę jeden przykład, jaki wydarzył się faktycznie: zatem pewna firma informatyczna podpisała umowę najmu biura na czas 3 lat. Również w konwencji było zapisane, iż nie będzie sposobności na wcześniejsze rozwiązanie konwencji. Po pierwszym okresie funkcjonowania firma wpadła w zadłużenie a także rozpoczęły się problemy związane ze wznoszeniem opłat czynszu. Firma restrukturyzacja firmy starała polubownie rozstrzygnąć umowę, niestety nie udało się.

Inne artykuły

Czy szukamy kogoś, kto zrobi wywiad gospodarczy?

lupa
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu/
Czasem dzieje się tak, że pragniemy się utwierdzić w jakichś naszych przekonaniach, nie dając nic nikomu po sobie poznać. Wtenczas powinniśmy wynająć kogoś, kto to wszystko za nas wykona, tak żebyśmy my mieli możliwość jedynie dostać odpowiedni dla nas raport.


Firma zakomunikowała koniec działania a także jej własność zostały wyprzedane na poczet oddania długów. A teraz omówmy sytuację, jeżeli przed zawarciem konwencji poradzić się prawnika. Aktualnie profesjonalne opiniowanie umów to jedna z usług proponowanych przez prawie wszystkie kancelarie prawne. Dla każdego prawnika wymogiem jest znanie prawa handlowego.
Alicja Radziszewska
Prawo umów handlowych to jeden z wymaganych przedmiotów na studiach prawniczych jak i tym samym można zdecydowanie zakomunikować, że umowy handlowe są znane prawnikom na pamięć. Owa porada prawna czy profesjonalne opiniowanie umów stanowią drobny koszt w stosunku do zysków (lub braku strat) odniesionych z racji zapobiegnięcia podpisania konwencji, która działa na naszą szkodę.


Prawo umów handlowych to niebywale skomplikowane prawo, natomiast prócz tego należy posiadać biegłość zrozumienia słowa pisanego, jakie dość często jest niejasno napisane dla szarego człowieka. Tymczasem wydatek kilkuset złotych przed podpisaniem któregokolwiek dokumentu jest w stanie nas ochronić (nas i naszych bliskich) przed konsekwencjami finansowymi i prawnymi, które mogą na nas ciążyć do końca naszego życia.
22-11-19 07:10:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.