Jaki zasilacz powinno się wybrać do oświetlenia LED i co wziąć pod uwagę podczas jego nabycia?

Zasilacz pełni niesłychanie istotną rolę w oświetleniu ledowym, gdyż LED to niezmiernie zaawansowana i nowomodna technologia naszych czasów. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się jakim sposobem funkcjonuje technologia LED i które zasilacze dobierać do diod ledowych. Na początku musimy mieć pojęcie, iż w technologii LED stosuje się dwie metody zasilania.


ledy
Twórca artykułu: BRITOP Lighting
Treści źródłowe: BRITOP Lighting
Pierwszą z nich jest metoda napięciowa, zaś drugą - metoda prądowa. Kupując zasilacz led, musimy wiedzieć, jaką metodą zasilane są towary ledowe, z jakich korzystamy. Jeżeli poszukujemy zasilacza do żarówek LED bądź taśm ledowych to odpowiednie okażą się zasilacze napięciowe. Dobierając zasilacz led napięciowy, bezsprzecznie musimy zwrócić uwagę na jego jakość. Nie warto oszczędzać na zasilaczach, ponieważ tanie (zobacz lampa kryształowa nad stół) zasilacze mogą być mało efektywne. Dodatkowo zdołają sprawić defekt diody.

Pożądane byłoby więc kupić jakościowy, solidny i markowy zasilacz led, jaki sprawdzi się przez ogromnie długi okres. Ważną rzeczą są także zabezpieczenia. Dobre zasilacze led powinny posiadać chociaż trzy wkomponowane zabezpieczenia - przeciw-przepięciowe, przeciw-zwarciowe, oraz także przeciw-przeciążeniowe. Takie zabezpieczenia skutecznie ochraniają zasilacz przed ewentualnymi uszkodzeniami. Kolejną rzeczą, jaką winniśmy wziąć pod uwagę w czasie kupowania zasilacza led, jest biegłość energetyczna i pobór mocy bez obciążenia.


Pożądane byłoby wybierać zasilacze, które mają wysoką sprawność energetyczną, bo wtenczas zużywają one sporo mniej prądu. Jeżeli napięcie zasilacza led jest duże to jego sprawność także jest sporo większa. Jeżeli chodzi o pobór mocy bez obciążenia to wybierajmy zasilacze, jakie biorą bez obciążenia nie więcej od 1W. Dobre i solidne zasilacze ledowe odszukamy współcześnie w wielu sklepach, dlatego naturalnie nie będziemy mieć problemu z znalezieniem odpowiedniego. Pamiętajmy jednak aby nie kupować pierwszego lepszego zasilacza ledowego, ale kierować uwagę na jego parametry.
20-11-03 09:12:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.