Niewielki ogród - ogromny efekt

Bez względu na to, czy dysponujesz niewielkim ogródkiem czy też wielkim ogrodem, na pewno chciałbyś ażeby było to miejsce funkcjonalne jak też piękne.


Zanim rozpoczniemy dekorować nasz ogród, wprowadzać rośliny i meble, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co potrzebujemy w nim robić a także w jaki sposób wykorzystywać go na co dzień.
zabieg
Twórca artykułu: Artur Nowacki
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


etui dla Galaxy
Twórca artykułu: Elisa Fair
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Chociaż na niewielkiej powierzchni będziemy w stanie stworzyć niemal wszystko, bądźmy jednakże świadomi istotnych przestrzennych ograniczeń. Cały sekret aranżowania małej przestrzeni tkwi w łączeniu wielu funkcji na jednym obszarze. Winorośl posadzona pod płotem nie tylko obrodzi smacznymi owocami, lecz także zagwarantuje zasłonę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.


Nie musimy zatem z niczego rezygnować, lecz warto świadomie selekcjonować takie fragmenty, które są dopasowane do naszych przestrzennych możliwości. Amanci grillowania niech nie trwonią bezcelowo powierzchni na murowany grill grill kontaktowy podwójny - o wiele lepiej sprawdzi się sprzęt przenośny. Gdy z kolei kochamy wodę, wybierzmy mały zbiornik w miejsce stawu z rybami. A jeśli już całkowicie zabraknie nam powierzchni na warzywnik, bez którego nie wyobrażamy sobie naszego ogródka, posadźmy poniektóre roślinki pomiędzy kwieciami na ozdobnej rabacie. Koperek, szparagi, pomidorki z pewnością ciekawie oraz bardzo oryginalnie będą wyglądać w towarzystwie kolorowych kwieci. Niedużą przestrzeń zaaranżować możemy w dowolnym stylu: od wiejskiego, po barokowy.
W tej kwestii nie ma ograniczeń. Warto pamiętać tylko o jednej kwestii: kompozycja musi być wyrazista i bardzo szczegółowo konstruować przestrzeń. Nie rozdrabniajmy zatem ogródka szeregiem elementów.
22-01-23 07:44:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.