Wyeliminowany przelot? Należy ci się zadośćuczynienie! Sprawdź jak je dostać i walcz o swoje!

W transporcie powietrznym, tak jak w jakimkolwiek pozostałym mogą wydarzyć się różne przypadki, jakie są zależne od wielu składników. Najczęściej zdarza się odwołany lot z powodu kiepskich warunków atmosferycznych.

podróż samolotem
Twórca artykułu: Prayitno / Thank you for visiting ! (3 millions )
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Są to nadzwyczajne przypadki w związku z którymi nie mamy prawa do żadnych roszczeń w stosunku do linii lotniczych.

Prezentowany materiał przedstawia rzeczywiście ciekawe kwestie, jednak zobacz jeszcze tamto opracowanie (www.kwmediator.pl/cro-centrum-roszczen-odszkodowawczych/polisolokaty/) - na pewno uznasz, że są warte zapamiętania.

Do tych sytuacji należy także zaniechanie lotu i powiadomienie o tym pasażera na 14 dni przed organizowanym lotem, bądź propozycja opcjonalnego lotu na takiej samej trasie w podobnym czasie. Nawet w nadzwyczajnych okolicznościach, w razie potrzeby linie lotnicze są obowiązane do udzielenia pomocy w czasie wyczekiwania na nowy lot. Odwołany lot zobowiązuje przewoźnika do bezpłatnego wyżywienia, dwie rozmowy telefoniczne, zakwaterowanie w hotelu wraz z transportem między lotniskiem a miejscem kwatery. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat wejdź na Odszkodowania Skylegal Pomoc udostępniana jest w zależności od czasu oczekiwania na spóźniony, lub alternatywny lot, przy czym prawo - skarga do trybunału praw człowieka w strasburgu do zakwaterowania w hotelu przysługuje wyłącznie w przypadku niezbędności wyczekiwania na ten lot przez jedną, bądź więcej nocy. W sytuacji, kiedy został odwołany lot, odszkodowanie jest możliwe w sytuacji odmowy przyjęcia na pokład samolotu. W tym przypadku linie lotnicze winny zorganizować podróż do miejsca docelowego porównywalnym alternatywnym środkiem przewozu, albo oddać wartości biletu oraz, w odpowiednich przypadkach, zapewnić darmowy transport powrotny. W wypadku poważnego spóźnienia o najmniej 5 godzin istnieje także prawo domagać się zwrócenia pieniędzy, ale jeżeli podróżny przymnie zwrot, w takim przypadku linie lotnicze nie są zobowiązane już dostarczać dalszej pomocy ani planować dalszej podróży.


Inne artykuły

Rozwój branży hotelarskiej, rosnąca sprzedaż mebli hotelowego

pokój hotelowy
Twórca artykułu: John Hickey-Fry
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Do Polski przybywa coraz większa ilość osób zwiedzających. Biorąc pod uwagę zwiększone zainteresowanie naszym krajem branża turystyczny przeżywa okres dużego rozwoju. Buduje się coraz więcej hoteli, w których goście mogą spędzić swój czas wolny. Rosnąca liczba hoteli powoduje także wzrost rywalizacji na rynku. Hotele ścigają się w poziomie oferowanych przez siebie usług.

pokład samolotu
Twórca artykułu: Matt Popovich
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ponadto, jeżeli dotarcie na miejsce nastąpi z ponad 3-godzinnym poślizgiem, należy się odszkodowanie w wielkości 250–600 euro w zależności od długości kursu.
Wypłata odszkodowania winna nastąpić w formie pieniężnej. Za pisemną zgodą pasażera, może nastąpić w formie vouchera, albo usług. W sytuacji kiedy jest odwołany lot, odszkodowanie zależne jest od długości trasy. Jest to precyzyjnie określone w stosownych przepisach.
20-12-21 17:24:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.