Czym są półkowe opłaty i jak ich nie płacić?

Producenci, kooperujący z sieciami handlowymi, nierzadko muszą płacić za usługi, z których w ogóle nie korzystają, albo z których korzystać nie chcą. Postępowania sieci handlowych są nielegalne, ale większość współpracujących z nimi osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Czy da się powstrzymać wyłudzanie pieniędzy przez sieci handlowe?
Finanse małych firm
Twórca artykułu: peddhapati
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nielegalne opłaty nakładane przez sieci handlowe na dostawców produktów, to tak zwane opłaty półkowe . Nazwa odnosi się do do uwarunkowania istnienia produktu w asortymencie sklepu od akceptacji dodatkowych faktur. W USA tego typu opłaty są zgodne z prawem, w Polsce jednak działania takie są zabronione, czego dowodzi n.p. Ustawa o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji. Stawki za istnienie produktów w asortymencie, są przez sieci handlowe zuchwale ukrywane, pod pojęciami opłat marketingowych, czy usług logistycznych. Dostawcy, nawet gdy zdają sobie sprawę z nieuczciwego postępowania sieci handlowej, zwykle nie oponują, bowiem z ekonomicznego punktu widzenia, korzystniejsze jest płacenie półkowego, niż kasacja umowy z siecią handlową. Jeśli jednak umowa z innych przyczyn zostanie wypowiedziana, albo sieć jest w likwidacji, dobrze jest wnioskować o zwrot pieniędzy oraz wypłatę odszkodowania.

Struktura tej witryny niebywale Ci się podoba? Raduje nas to. Więc zapewne chcesz przejść do nowej strony? Proszę, dowiedz się (https://aureuswynajem.pl/oferta/dacia-sandero/) jak tego dokonać.Inne artykuły

Odzyskiwanie należności pieniężnych, a więc co zrobić, aby pożyczone pieniądze zostały zwrócone?

firma odzyskiwanie długów
Twórca artykułu: Mark Warner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bankructwo może być spowodowane wielorakimi czynnikami. Jest to proces przewlekły, raczej nie ukazuje się nagle, jednakowoż zawsze skutkuje tym, że ktoś zalega z opłatami. Co możemy uczynić, aby rozwiązać ten problem?


Swoich praw dostawca produktów może dochodzić drogą sądową zawsze wtedy, gdy uważa, iż usługa, udostępniana przez sklep, jest wymuszona, pozorna, lub że jej cena jest znacznie wygórowana w stosunku do cen rynkowych. sądy (zobacz walidacja patentu europejskiego) bardzo nieufnie traktują rachunki wystawiane za gazetki reklamowe, czy konsultacje handlowe, dlatego poszkodowany ma duże szanse na zasądzenie zwrotu i odsetek na jego rzecz. Ważną informacją jest to, że nawet, jeśli dostawca przyjął od sieci handlowej umowę o świadczeniu usług, akceptując pobieranie przez sklep dodatkowych należności, prawo w zakresie opłat półkowych jest przed umowami z sieciami. Żeby jednak pomyślnie przejść przez rozprawę, warto wynająć wykwalifikowanego, doświadczonego prawnika.

Rozliczenie podatku PIT
Twórca artykułu: Images Money
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Opłaty półkowe są przez sieci handlowe doskonale maskowane (sprawdź tu wizytówka SAF wejdź), czasem niełatwo jest potwierdzić wyłudzenie, szczególnie, że hipermarkety zatrudniają wysokiej rangi prawników, świetnie broniących interesów swoich klientów. Następną, niezwykle istotną kwestią jest to, że jeśli sąd przyzna zwrot za nielegalnie pobrane opłaty, dostawca nie musi zwracać pieniędzy za sprzedany towar, gdyż umowa dostawy nie zostaje unieważniona.
20-05-08 07:25:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.