Czym odpowiednio karmić naszego psa?

Gdy w naszym życiu po raz pierwszy pojawi się pies, na pewno chcemy dbać o niego jak najlepiej. Jedną z kluczowych zadań jest prawidłowe żywienie czworonoga. Powinno się dobrać - niejednokrotnie metodą prób i błędów - to, co jest najbardziej odpowiednie dla psa. Jak najlepiej karmić naszego zwierzaka?

Po pierwsze warto przyjrzeć się składnikom, które zdecydowanie nie są dobre, co więcej mogą zaszkodzić. Głównie pies nie może jeść czekolady. Zawiera teobrominę, toksyczną, która sprawia, że serce czworonoga przyśpiesza oraz psuje pracę układu oddechowego. Natomiast czosnek, cebula czy wszystkie pochodne to źródło dwusiarczków, w związku z którymi czerwone krwinki rozrywają się. Sól nie jest niezbędna zwierzakowi, całkowicie wystarczy to, co dodane jest do karmy, dlatego więc nie można podawać psu posolonych czy pikantnych potraw. Winogrona i rodzynki źle wpływają na nerki. Tych produktów na pewno należy unikać.

Warto także pamiętać, że nie istnieje jedyna prawidłowa dieta dla psów. Każdy z nich jest inny. Najczęściej kupowana sucha karma ma wszystkie niezbędne składniki, jednak każdy pis będzie reagował różnie na każdą odmianę. Na początku powinno się nieco poeksperymentować, aby być przekonanym, co jest dobre dla naszego pupila. Należy jednak przy tym mieć na uwadze, że natychmiastowe zamienianie karm nie jest dobre dla jego samopoczucia. Jeśli jednak będziemy mieszać karmy przed zmianą, pies uzyska czas na przywykniecie do nowych składników. Warto monitorować oferty karm w Internecie, gdyż tą drogą można zakupić je znacznie taniej.

Inne artykuły

Skuteczne odchudzanie jest dla nas istotne

odchudzanie
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Każdy pragnie mieć wspaniałą sylwetkę i nieprawdopodobnie wyrzeźbione mięśnie, nie mówiąc już o tym, że dużo pań ustala sobie maksymalną granicę wagi jaką ma szansę mieć. Dlatego właśnie ciągle słyszymy o różnych dietach i treningach, którym musimy się poddawać, aby przedstawiać się na pewno wspaniale. Fakt jednak jest taki, iż skuteczne odchudzanie musi być robione rozsądnie oraz najlepiej w obecności najlepszych ekspertów.


Karmy dla zwierząt
Twórca artykułu: Tom Woodward
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Należy wpisać w wyszukiwarkę frazę "karma dla psów" czy doprecyzować o nazwę wybranej firmy, np. "karma dla psa Animonda". Możemy nabyć także sporych rozmiarów, jednak bardzo dobre karmy. Jeżeli interesuje nas tego typu oferta, wymagania spełnia przykładowo karma karma dla kota Brit. Nie zapominajmy, że dieta musi być zbilansowana. W przeciwnym razie czworonóg może być zbyt gruby, co odbije się w jego zdrowiu. Niezwykle ważna jest regularność karmienia, która może doprowadzić do tego, że pies nadmiernie schudnie. To bardzo ważne, aby kontrolować wagę psa oraz jego reakcję na wszelakie pokarmy. Karmę tego producenta odnajdziesz tutaj - karmy Animonda

Posiadanie psa to niezwykle odpowiedzialne zadanie, jednak upływ czasu sprawi, że będzie nawykiem i z pewnością nie sprawi dużych kłopotów. Radość i bezinteresowne oddanie zwierzaka właścicielowi zaowocuje przyjaźnią na lata i na pewno wynagrodzi wszystkie trudności.
21-01-06 07:26:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.