Jak sprawuje się i zachodzi kontrola dostępu hotel i jakie efekty posiada dla bezpieczeństwa gości i pracowników hotelów?

Prowadzisz hotel i chcesz by był bezpieczny? Nie wiesz jaki system kontroli dostępu wybrać? Przekonaj się co oferuje w tym zakresie rynek.


Dla bezpieczeństwa gości i hotelu czytniki kart oraz zamki elektroniczne są dziś powszechnie wykorzystywane w niemal wszystkich hotelach.
Ze względów praktycznych niektóre z systemów kontroli dostępu w hotelach wykonuje pracę w trybie off-line oraz jest w dosyć minimalizowany sposób połączona z zastanymi systemami hotelowymi. Coraz częściej natomiast używane są w hotelach nowatorskie pomysły działające w systemie on-line, i to bezpośrednio naprowadzane przez system danego obiektu, taki jak przykładowo InteliHotel.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie ciekawy, to szybko kliknij tu i przeczytaj tamto opracowanie (https://psmtechnik.pl/litery-przestrzenne,7,pl) - tam również znajdziesz wiele cennych informacji.

W zabezpieczeniach jakim jest kontrola dostępu hotel funkcjonujących w trybie online specjalny czytnik odczytuje zebrane informacje z nośnika przykładowo karty/transpondera oraz następnie sprawdza je korzystając z dostępnej bazy danych znajdujących się na serwerze. Do tego informacja o obecności wskazanego gościa w pokoju sprawnie dostarczana jest online do stanowiska recepcyjnego. W przypadku nagłej kontroli dostępu funkcjonującej we wspomnianym systemie offline informacje sumiennie weryfikowane są i to na podstawie podręcznej pamięci i wbudowanego czasomierza. Po zrobieniu właściwej autoryzacji użytkownik pozyskuje wejście do określonego pomieszczenia. Jest też możliwość zlecania niektórych uprawnień a także weryfikowania odpowiednich pokojów dla gości czy też dla personelu hotelu. Kontrola dostępu hotel obejmuje także dostęp do pokoi a także pomieszczeń hotelowych, w tych rozwiązaniach świetnie zorientujesz się dzięki witrynie o kontroli dostępu do hotelu. Zasuwki elektroniczne powiększają komfort i bezpieczeństwo pobytu, niezmiernie usprawniają też obsługę ludzi i powiększają zabezpieczenie hotelu. Jest z kolei sporo przeróżnych rodzajów zamków a także czytników w różnych rozmiarach oraz obudowach. Właściwe oprogramowanie pozwala na szybką obsługę rozmaitych typów systemów zamków hotelowych.


kontrola dostępu hotel
Twórca artykułu: Amanda Halprin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Korzyści jakie daje kontrola dostępu hotel to m.in. kontrola dostępu do różnych części hotelu, pokaźne zwiększenie bezpieczeństwa gości oraz pracowników, a także zwiększenie zabezpieczenia oraz wygody w dostępie do pokoi.
W dodatku zwiększenie pieczy nad transakcjami – przykładowo weryfikacja osób uprawnionych, sygnalizacja zajętości, kontroli sprzątań oraz przydatnych danych o niegotowym (nieposprzątanym) pokoju w systemie, a także kontrola dostępu na odpowiednim poziomie dni oraz godzin np. dla pracy grup pokojówek w ramach ustawień systemu, o tym jak je ustawiać poczytasz tu: . Do tego niwelowanie nadużyć, ponieważ całe kluczowe działania mogą potrzebować autoryzacji kartą.
22-11-23 15:48:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.