Podstawowe informacje o łazienkowych grzejnikach, jak należy je dobierać oraz gdzie najkorzystniej je nabywać.

Łazienkowe grzejniki są ważnym elementem wyposażenia tych właśnie pomieszczeń. Pełnią one w rzeczywistości podwójne zadanie, ponieważ poza tym, że służą do grzania, to także stanowią świetną suszarkę na ręczniki i pranie. Stąd też wynika ich charakterystyczna budowa, odmienna od grzejników używanych w innych pomieszczeniach. Grzejniki łazienkowe z reguły złożone są z dwóch pionowych rur, nazywanych także kolektorami, oraz kilkunastu rurek w poziomie, na jakich rozłożyć właśnie można pranie.

grzejnik
Treści źródłowe: pixabay.com
Przez wspomniane rurki płynie ciepła woda, która je nagrzewa do wyższej temperatury.

Jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość informacji na omawiany temat, to znajdziesz je zapewne pod tym odsyłaczem (http://klimi.com.pl/), gdzie są one niezwykle szczegółowo opisane.

Najczęściej grzejniki łazienkowe są podłączane do sieci z centralnym ogrzewaniem, lecz również często występują samodzielnie, wówczas z reguły używane są w wersji na prąd. Różnica pomiędzy zwykłymi grzejnikami a grzejnikami łazienkowymi będzie taka, że łazienkowe mają one nieco niższą moc. Lecz w praktyce nie stanowi to wady, ponieważ przez to pełnić mogą również rolę suszarki, na której ręczniki będą w pełni bezpieczne. Kupując grzejnik łazienkowy w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję , z jakiego materiału będzie on wyprodukowany. Najbardziej popularne są grzejniki stalowe, pomalowane na jakiś ciekawy kolor odpowiednią farbą. Powłoki poza klasycznymi lakierami mogą być także metalizowane albo satynowane, ale jeśli będzie potrzeba wykonania czegoś innego, to producent grzejników łazienkowych bez problemów wykona coś według wytycznych klienta.


ogrzewanie w łazience
Treści źródłowe: pixabay.com
Sporo w sprzedaży jest również grzejników miedzianych i aluminiowych, z kolei one z reguły będą pokryte powłoką chromową, która nadaje im eleganckiego wyglądu. Tak naprawdę rodzaj grzejnika w dużym stopniu będzie zależał od mocy, jaka będzie potrzebna i jego estetycznych walorów. A z kolei jego moc przede wszystkim uzależniona będzie od wielkości grzejnika, ale także od dołączonej instalacji która będzie doprowadzać gorącą wodę. W przypadku łazienek stosuje się odpowiednie wzory do wyznaczenia niezbędnej mocy, standardowo przyjmuje się około 120 watów na metr kwadratowy powierzchni.


Inne artykuły

Czy podoba nam się jakaś określona czarna bluza?

informacje
Treści źródłowe: pixabay.com
Ciągle musimy się ubrać tak, aby okazało się być nam wygodnie, ciepło i żeby nic nie krępowało naszych ruchów. Im bardziej ubranie będzie do nas pasować, tym swobodniej będziemy się czuli, a co się z tym łączy, tym chętniej będziemy przebywać w miejscach, w których możemy napotkać odmiennych ludzi.
20-08-05 07:54:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.