Podstawowe informacje o łazienkowych grzejnikach, jak należy je dobierać oraz gdzie najkorzystniej je nabywać.

Łazienkowe grzejniki są ważnym elementem wyposażenia tych właśnie pomieszczeń. Pełnią one w rzeczywistości podwójne zadanie, ponieważ poza tym, że służą do grzania, to także stanowią świetną suszarkę na ręczniki i pranie. Stąd też wynika ich charakterystyczna budowa, odmienna od grzejników używanych w innych pomieszczeniach. Grzejniki łazienkowe z reguły złożone są z dwóch pionowych rur, nazywanych także kolektorami, oraz kilkunastu rurek w poziomie, na jakich rozłożyć właśnie można pranie.

grzejnik
Treści źródłowe: pixabay.com
Przez wspomniane rurki płynie ciepła woda, która je nagrzewa do wyższej temperatury. Najczęściej grzejniki łazienkowe są podłączane do sieci z centralnym ogrzewaniem, lecz również często występują samodzielnie, wówczas z reguły używane są w wersji na prąd. Różnica pomiędzy zwykłymi grzejnikami a grzejnikami łazienkowymi będzie taka, że łazienkowe mają one nieco niższą moc. Lecz w praktyce nie stanowi to wady, ponieważ przez to pełnić mogą również rolę suszarki, na której ręczniki będą w pełni bezpieczne. Kupując grzejnik łazienkowy w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję , z jakiego materiału będzie on wyprodukowany. Najbardziej popularne są grzejniki stalowe, pomalowane na jakiś ciekawy kolor odpowiednią farbą.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również otoczaki białe następne informacje na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Powłoki poza klasycznymi lakierami mogą być także metalizowane albo satynowane, ale jeśli będzie potrzeba wykonania czegoś innego, to producent grzejników łazienkowych bez problemów wykona coś według wytycznych klienta.


ogrzewanie w łazience
Treści źródłowe: pixabay.com
Sporo w sprzedaży jest również grzejników miedzianych i aluminiowych, z kolei one z reguły będą pokryte powłoką chromową, która nadaje im eleganckiego wyglądu. Tak naprawdę rodzaj grzejnika w dużym stopniu będzie zależał od mocy, jaka będzie potrzebna i jego estetycznych walorów. A z kolei jego moc przede wszystkim uzależniona będzie od wielkości grzejnika, ale także od dołączonej instalacji która będzie doprowadzać gorącą wodę. W przypadku łazienek stosuje się odpowiednie wzory do wyznaczenia niezbędnej mocy, standardowo przyjmuje się około 120 watów na metr kwadratowy powierzchni.


Inne artykuły

Należy wyposażyć odpowiednio życie dla własnego niemowlęcia!

Noworodek jest niewielki, lecz w ogromnym błędzie jest ten człowiek, który sądzi, że to niewielki koszt. Tak naprawdę zapewne mało jaki człowiek nie zdaje sobie sprawy jak dużym kosztem jest w dzisiejszych czasach utrzymanie dziecka... Jednak z pewnością mocno warto, przecież dzieci są zasadniczo wspaniałymi istotami, pewnie autentycznie każdy trzeźwo myślący internauta zgadza się z tym wszystkim. Często jednak rodzice miewają bardzo duże problemy z tym by niejako zakupić wyprawkę dla własnego niemowlęcia.
22-08-13 07:40:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.