Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych online krok po kroku.

Jeśli nastał termin aby rozliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych za poprzedni rok, najlepiej będzie sporządzić to online, bowiem jest to najszybszaa też najwygodniejsza opcja.
Zeznanie podatkowe złożymy w terminie bez wychodzenia z mieszkania, bez sterczenia w kolejkach. Co należy zrobić żeby uzupełnianie oświadczenia było bezbłędne? Pilnietłumaczymy.

Etap 1 Trzeba głównie przygotować wszystkie nieodzowne papiery, czyli głównie dowód tożsamości również druki podatku dochodowego od osób fizycznych-jedenaście. Jeżeli mamy zamiar również odliczyć rachunki za internet to ione się przydadzą. Kiedy już wszystkie dokumenty będą zgromadzone, można zacząć prace z aplikacją (dla przykładu (link)).

Etap 2
Uruchamiamy aplikację i wybieramy odpowiedni typ opodatkowania. To istotny punkt, ażeby wybrać odpowiedni formularz PIT. Możemy być niemniej jednak spokojni o ich aktualizację, albowiem ta jest sporządzana regularnie, gdy tylko prawo podatkowe w naszym kraju się zmienia. Gdy PIT został wybrany, czeka nas wpisywanie danych osobowych.

Etap 3
To ta chwila, kiedy trzeba wpisać nasze przychody. Dużo ludzi sądzi, że to ciężki proces i zleca uzupełnienie deklaracji osobom trzecim nie zadając sobie nawet pytania „Jak rozliczyć PIT online?”.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (http://apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow/r2platnik-system-kadrowo-placowy), która też Cię zaintryguje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tu tematyce.

Z aplikacją internetową to zadanie niemniej jednak staje się proste. Jeżeli podatnik będzie starannie czytał polecenia i krok po kroku wpisywał prawidłowe dane, to czeka go sukces pod postacią odpowiednio wpisanych przychodów ((ta strona)).

Etap Czwarty
Zniżki podatkowe. W tym etapie program pytał podatnika czy ma uprawnienia do tego żeby skorzystać ze zniżki. Jeśli tak, program będzie wymagał wprowadzenia kolejnych kwot, jeśli odpowiedź jest na NIE, to system przechodzi do kolejnego etapu.

Etap Piąty
Wysyłanie. Użytkownik po ukończonej operacji, powinien wydrukować swoją deklarację. Teraz pozostają mu trzy drogi na jej złożenie do Urzędu Skarbowego:
- może przesłać formę papierową za pomocą poczty;
- może dostarczyć ją indywidualnie;
- może wysłać ją bezpośrednio przez internet;
Co będzie najbardziej komfortowe dla Państwa? Na to pytanie powinien każdy odpowiedzieć już sobie sam.
Twórca artykułu: k.s.
20-11-05 08:13:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.