Tworzymy sklep internetowy – jakich błędów unikać?

Dzisiaj większa część handlu funkcjonuje w internecie. Żeby mieć szansę na współczesnym rynku, trzeba posiadać sklep internetowy, którego oferta dotrze do potencjalnych klientów. Wiele osób popełnia jednak podstawowe błędy przy tworzeniu sklepu online, przekreślając w jednej chwili swoje szanse na sukces.

Kreując sklep (klikaj) internetowy, trzeba pamiętać o dwóch fundamentalnych zasadach: każdy sklep musi mieć wskazaną branżę oraz grupę odbiorczą i musi być przyjazny dla internautów. Co to znaczy? Projekt sklepu internetowego musi uwzględniać, do jakiego klienta oferta ma dotrzeć. Całkowicie inną stronę wizualną oraz odmienną stylistykę tekstów będą mieć sklepy: z gadżetami dla młodzieży, z elementami wyposażenia wnętrz, z akcesoriami dla motocyklistów.
Internet
Twórca artykułu: Serge Kij
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast chodzi o to, co zrobić, żeby sklep był przyjazny dla klientów, to należyzwrócić uwagę na ergonomiczność samej witryny, łatwość w dostępie do poszczególnych informacji i czytelność sklepu online.

Inne artykuły

Rozmaite zapakowania plastikowe użytkowane w wielu branżach

Opakowania
Twórca artykułu: DiamondBack Truck Covers
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Opakowania plastikowe są teraz wykorzystywane w wielu przeróżnych branżach. Zwykle nie zwracamy specjalnej uwagi na to, jakie opakowanie ma artykuł czy też towar, jaki aktualnie nabędziemy, niemniej jednak opakowania plastikowe sprawują bardzo istotną rolę w każdym przemyśle.


Prawidłowo przygotowany projekt sklepu internetowego na pewno pomoże uzyskać użyteczność witryny. Jak to zrobić? Projektujemy sklepy internetowe!.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany tekst, bez wahania zobacz dodatkowo inne warte przejrzenia (https://mechanika-service.com/opony-i-ogumienie-do-wozkow-widlowych) wpisy - niewątpliwie też Cię zafrapują.

Menu musi być przejrzyste, zakładki muszą być dobrze nazwane, tak, by nie pozostawiały wątpliwości, do jakiego działu sklepu odsyłają. Istotne jest, żeby klient, robiący zakupy w naszym sklepie, nie czuł się zdezorientowany z powodu niedoboru informacji, jednak nie może także czuć się zaatakowany nadmiarem treści i obrazów. Najczęściej powtarzane błędy to brak cen przy produktach oraz rezygnacja z wyszukiwarki, która umożliwiłaby kategoryzowanie towarów np. według ceny, czy gatunku.

Internauci, robiący zakupy w sklepach wirtualnych, nie tolerują również dodatkowych okienek z reklamami i powiadomieniami oraz źle sformatowanych tekstów – jednolite teksty, bez podziału na akapity, naprawdę źle się czyta. Najbardziej pozytywnie oceniane przez klientów są te sklepy, które oprócz produktów, udostępniają również nieodpłatny dostęp do jakiejś wiedzy branżowej, np. sklep z odzieżą narciarską może opublikować w swojej witrynie podstronę z poradami, dotyczącymi tego, jak należy wybierać kombinezon, lub rękawiczki. Tego typu rozwiązania to nie tylko szansa na wzrost zainteresowania witryną, ale też metoda na jej lepsze wypozycjonowanie. My wiemy, jak zrobić dobry sklep - ciekawa strona.
21-09-09 09:26:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.