Zastosowanie pulsoksymetru we wspinaczce górskiej

Współcześnie różnorodność aparatury pomiarowej oraz diagnostycznej stosowanej w medycynie daje szerokie możliwości w dziedzinie monitorowania bieżącego stanu zdrowia.


Oprócz popularnych urządzeń takich jak termometr czy ciśnieniomierz, oferowane są również te nieco mniej powszechne, ale w niektórych okolicznościach niezwykle pomocne.


Takim urządzeniem jest na przykład pulsoksymetr.


Inne artykuły

Sprzęt niezbędne podczas pracy lekarza ginekologii

lekarz
Twórca artykułu: Ilmicrofono Oggiono
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy doktor potrzebuje odpowiedniego sprzętu , żeby mógł pracować. Jeżeli lekarze mają swoje gabinety, w których przychodzą pacjenci i muszą ich zbadać, to potrzeba czegoś więcej niż stolik i dwa krzesła. Gabinet ginekologiczny to miejsce, w którym musi znajdować się też fotel ginekologiczny oraz lampa zabiegowa. Bez nich nie można wykonać standardowego badania. Z tego powodu wyposażenie gabinetu lekarskiego jest tak ważne. Doktorzy wiedzą, co jest im niezbędne żeby ich praca była naprawdę na najlepszym poziomie.


Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnych pomiarów saturacji krwi metodą pulsoksymetrii.

Tylko teraz oceń ramy do luster na zamówienie warszawa ten artykuł, który jest niezwykle interesujący. Zrób to właśnie teraz! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

Saturacja to najprościej opisując procent wysycenia hemoglobiny tlenem. W standardowych warunkach saturacja powinna wynosić 95-99%. Do uzyskania pomiaru wykorzystywany jest stopień pochłaniania przez czerwone krwinki promieniowania czerwonego i podczerwonego zainstalowanego w pulsoksymetrze


mężczyzna w koszuli w kratkę
Twórca artykułu: AnEternalGoldenBraid
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Znany jest fakt, że w czasie wspinaczki na dużą wysokość saturacja spada. Wraz ze wzrostem wysokości zmniejsza się ciśnienie parcjalnego tlenu w powietrzu atmosferycznym, co wpływa na możliwość wystąpienia tak zwanej choroby górskiej. Z tego powodu pulsoksymetry mogą być wykorzystywane przez wspinaczy górskich, jako urzadzenia zezwalające na przeprowadzenia badania w warunkach terenowych. Istnieją badania, które wykazują, że poziom wysycenia krwi tlenem może mieć przełożenie przełożenie na poziom narażenia na występowanie choroby, a zatem najlepsze urządzenie do sprawdzenia krwi pozwala określić prawdopodobieństwo niepowodzenia w dalszej wspinaczce.

Pamiętaj, że żeby zdobyć ciekawe wiadomości na opisywany temat, musisz znaleźć dobre źródło - więc odkryj serwis (https://kesbet.pl/produkty/stojaki-na-rowery/), tam odnajdziesz wciągające fakty.

Należy jednak pamiętać, że pulsoksymetr jest urządzeniem wspomagającym, w normalnych warunkach osiągane wyniki powinny być interpretowane wyłącznie w konsultacji z lekarzem - zobacz więcej.


Standardowo jest to urządzenie badające istotne parametry fizjologiczne, odzwierciedlające funkcje oddechowe oraz wentylacyjne. Właściwe stosowanie pulsoksymetru i analizowanie wyników pozwala określić czy osoba jest narażona na hipoksję.
21-10-13 07:32:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.