System HACCP i podstawy bezpieczeństwa - czyli, zdrowa żywność ponad wszystko

Czym bywa system HACCP oraz jakie ma w posiadaniu zasady? Czym bywają skróty BRC oraz IFS oraz jakiego typu są ich rozwinięcia? Chciałbyś dowiedzieć się o nich czegoś więcej? Tak? Wspaniale! Wewnątrz naszym napisanym dzisiaj artykule opowiemy Ci o nich, wyłącznie w dobry sposób przeczytaj ten konkretny artykuł!
Rozwinięcie skrócenia HACCP pochodzi z języka angielskiego oraz znaczy: hazard analysis and critical control points, który w swobodnym tłumaczeniu na język polski przebrzmiewa: Analiza zagrożeń i krytyczne punkciki kontroli. System haccp nie jest niczym innym jak procedura identyfikacji oraz oszacowania zagrożeń bezpieczeństwa żywności, spoglądając w tym konkretnym przypadku na jego jakość z dziedziny zdrowia, oraz (masz więcej pytań?) powstrzymywanie zagrożeń w czasie przebiegu wszyściutkich etapów produkowania oraz dystrybucji.

Czy masz trudność z odnalezieniem fascynujących danych na omawiany wątek? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść, a z pewnością się nie zawiedziesz.

Sam system pozwala również na pozyskanie gwarancji, że konkretny zakład uczynił wszyściutko dla bezpieczeństwa wyrobu oraz konsumenta.


Materiał jeansowy
Twórca artykułu: Anita Hart
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jeżeli chodzi o skrócenie BRC, to pochodzi ono dokładnie z Wielkiej Brytanii i oznacza: British Retail Consortium, i bywa pojedynczym spośród standardów bezpieczeństwa żywności, który to bywa wymagany wewnątrz tamtejszych wymogach sieci handlowych. Jest on związany z Przedsiębiorstwami opiekującymi się produkcją opakowań posiadających kontakt z żywnością.
Ostatnim, lecz nie mniej istotnym tutaj skrótem bywa IFS, który to znaczy ogólne pojęcie International Food Standard, a więc w wolnym przetłumaczeniu Międzynarodowy Standard Jedzenia (do którego tłumaczenia często dodaje się słówko: Bezpieczeństwa). Podstawa ta został utworzony w 2002 roku wewnątrz Niemczech poprzez ich przedstawicieli detalicznych.
21-10-07 10:27:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.