Jakim sposobem wymieniać waluty przez internet i na tym oszczędzać?

Kantor tradycyjny powoli przestaje być rentowny, a z roku na rok coraz więcej klientów decyduje się na kantor on-line. Wymiana walut on-line może być niezłym sposobem na oszczędzenie pieniędzy, tym bardziej kiedy wymian dokonujemy często.


okienko w kantorze
Twórca artykułu: Marco Arment
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z ankiet wynika, iż 40 % rodaków powyżej 15-go roku życia wymienia waluty. Ile z nich robi to w internecie? Nie wiadomo. Wirtualnych kantorów jest jednak coraz sporzej, dodatkowo inwestują one w reklamę oraz starają się przyciągnąć nowych klientów. Kantory internetowe podlegają takim samym przepisom jak kantory fizyczne, więc ich bezpieczeństwo gwarantują instytucje nadzorujące. Pracować powinny tam przeszkoleni pracownicy albo tacy, którzy mają doświadczenie wyniesione z sektora bankowego, a lokale muszą być odpowiednio wyposażone w m.in. w sejf lub [agencje pracy w holandii] tablicę kursów.

Kantory w walce o klientów zaczęły stosować dokładnie jednakowe zabezpieczenia danych, z których korzystają banki, a więc z tzw. protokołów szyfrowania informacji SSL. Chcąc zorientować się, czy potencjalny portal korzysta z takowych, musimy zwrócić uwagę na pasek wyszukiwarki. Jeśli widoczny jest tam symbol kłódki jak też napis „https”, strona jest bezpieczna. Istotnym zabezpieczeniem będą też dodatkowe potwierdzenia realizacji transakcji, jak na przykład kody przesyłane na adres e-mail ewentualnie SMS-y przychodzące na nasz telefon.

Czy opłaca się wymieniać waluty online? Dowiedz się więcej i przejdź od razu do całego artykułu! (idź na ) Posiadając zadłużenie we franku szwajcarskim, korzystając z opcji ustawy antyspreadowej, możemy spłacać raty bezpośrednio w walucie, w której zaciągnęliśmy kredyt. Nie musimy wtedy korzystać z narzuconych, wysokich kursów bankowych. Przeciętny spread CHF w krajowych bankach na dzień 07.03.14 to 22 grosze, zaś w kantorach on-line 3. Przynosi to dziewiętnaście groszy różnicy na 1 franku.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj na stronie (https://over-horse.com/kategoria-produktu/gadzety/) kolejne informacje na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Gdy miesięczna rata naszej pożyczki wynosi 500 franków, każdego miesiąca jesteśmy w stanie zaoszczędzić 95 zł. W przeciągu 25 lat, przyjąwszy analogiczną różnicę, oszczędzamy aż 28 500 zł – koszt średniej jakości auta czy 5-letniego czesnego na godziwych studiach.


banknot
Twórca artykułu: Connie Ma
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Oczywiście kantory stacjonarne nie znikną. Tradycjonalistom z Dolnego Śląska sugeruję wbić w wyszukiwarkę frazę: wymiana walut Wrocław. Aby znaleźć kantor, który oferuje najlepsze kursy dla swoich klientów, wymień pieniądze we Wrocławiu. Wybierając się na wakacje warto waluty wymienić w miejscu swego zamieszkania a nie dopiero przy granicy bowiem na ogół cena tam będzie większa.
21-09-08 11:13:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.