Pasjonująca praca w automatyce

Sporo ekspertów od spraw pracy twierdzi, że na rynku brakuje fachowców z wielu fachów. Jest to wynikiem tego, że obecnie jest zbyt wielka presja na posiadanie studiów uniwersyteckich. Szkoły zawodowe przestały istnieć. Młodzi Polacy kończą uczelnię, gdyż są łatwo promowani na następne lata.


Praca
Twórca artykułu: Alper Çuğun
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wykształcenie wyższe przeradza się w marny papierek, osiągnięty dzięki zaniżonym standardom i nieuczciwym praktykom. Można powiedzieć, że jest to główna przyczyna znacznego bezrobocia młodych. A jak by nie było nie każdy musi być prawnikiem lub fachowcem od PR, automatyka przemysłowa to też ciekawa profesja. Wyjściem z tej katastrofalnej sytuacji może być szeroko zakrojona kampania uświadamiająca, przekonująca młodych ludzi do edukowania się do zawodu. Należy na nowo otworzyć szkoły zawodowe i mocno utrudnić kryteria dostania się na studia dzienne, ponieważ dziś przyjmuje się w zasadzie każdego.

Pomimo tego, że postęp technologiczny czyni, że człowiek ma coraz mniej roboty, automatyka przemysłowa potrzebuje łebskich gości, którzy będą umieli ten sprzęt wytwarzać, montować i konserwować. Na rynku pracy konieczni są specjaliści, którzy znają się na montażu takich ważnych aparatów, jak czujniki ciśnienia. Zobacz też

Tak samo działa falownik, obecny w wielu miejscach, chociażby w domowym systemie ogrzewania. Szary człowiek, który nie uzyskał fachu w kwestii automatyki nie ma pojęcia, jak takie urządzenie działa i do czego w domu się przydaje. Widziałeś ?

O ile taka kondycja w naszym kraju się nie zmieni, niebawem falowniki będą musieli naprawić prawnicy albo, o zgrozo, filozofowie.

Sprawdź oprócz tego te absorbujące wskazówki ze strony, które znajdziesz pod tym linkiem - one też opisują to zagadnienie.

Da to sporą korzyść nielicznej garstce specjalistów, ponieważ to pewne, że gdzie spory popyt, tam i ceny rosną w górę.

Aby przekonać się, że robota w tej dziedzinie jest dostępna, do Google należy wpisać słowa kluczowe „praca w automatyce przemysłowej” i przejrzeć aktualne anonse na którejś z branżowych stron internetowych.

Dowiedz się więcej z branży na
22-10-04 08:01:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.