Zostań rzeczoznawcą majątkowym!

Wycena nieruchomości to dobry fach, gwarantujący niemałe zarobki i znaczne możliwości pracy na własną rękę lub w firmie. Rzeczoznawca majątkowy ma uprawnienia, by przeprowadzać wyceny domów, mieszkań, terenów, szacować przydatność katastralną i pod hipotekę i potwierdzać możliwe straty. Może znaleźć pracę w przeróżnych instytucjach - od banków, przez samorządy, po przedsiębiorstwa i rolnictwo.


Zdobyć zawód rzeczoznawcy jednak nie jest tak łatwo. Rzeczoznawca majątkowy to fach regulowany, to znaczy, że do jego wykonywania niezbędna jest licencja, a metody i zakres wykonywania zawierają się w ustawach. Odpowiednie prawa są umieszczone w art. 177 i 191 ustawy o nieruchomościach - . Nadzór nad zawodem sprawuje Minister Infrastruktury. Aby móc wyceniać nieruchomości, należy ukończyć studia
Praca, biznesmen
Twórca artykułu: www.s-lab.pl
Treści źródłowe: www.s-lab.pl
magisterskie ekonomiczne, techniczne lub prawnicze. W większości przypadków koniecznie okazuje się również zaliczenie kursu podyplomowego, dostępnego przy w sporej liczbie szkół wyższych. Nakaz ten znika, w wypadku, kiedy plan normalnych studiów zawiera określone minima.
KGDM
Twórca artykułu: KGDM
Treści źródłowe: http://www.kgdm.pl/
Poza tym musisz odpracować praktykę zawodową. Cały proces zamyka wymagający egzamin przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.Zdając go pozytywnie, dostajemy licencję rzeczoznawczą. Należy nie zapominać o prawnych zobowiązaniach, jakie przynosi zarobkowa wycena nieruchomości . Nasza ścieżka kariery znajdzie się pod stałą kontrolą Ministra Infrastruktury. Jest takie powiedzenie: bez pracy nie ma kołaczy. Wybierając w tym roku studia, absolwencie liceum, zastanów się nad taką karierę zawodową. Długi proces licencjonowania z zrównoważy ci gwarancja, że po magisterce nie wylądujesz na bezrobociu.
21-03-03 08:34:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.