Jak zdobywać to, co zaplanowaliśmy? Jak realizować założone sobie cele? Odpowiedź jest dość zaskakująca

Każdego dnia coś nowego, pojawiają się, by zniknąć po chwili koncepcje, myśli, postanowienia. Codziennie uciekają myśli i założenia, których nie zrealizowaliśmy, na które nie wygospodarowaliśmy czasu, siły lub ochoty, takie które były w planach, ale obecnie zaplanowane są na święty nigdy. Takie rozterki pojawiają się w każdej części naszego życia, jak to się dzieje?
salon
Twórca artykułu: OKNOPLAST-Kraków
Treści źródłowe: OKNOPLAST-Kraków
Najłatwiej ujmując sprawę nie ma w tym nic dziwnego, gdyż brakuje nam czasu tylko na te plany, musimy się zajmować prawdziwym życiem. Ile razy już przykładowo sobie przyrzekałeś, że w końcu zrobisz remont mieszkania, a potem wstawisz pięknie meble do salonu i sofy jednoosobowe - .

Jeśli przeglądasz ten wpis, to znaczy, że opisywany temat niezwykle Cię zaciekawił. Jeśli tak w rzeczywistości jest, to wejdź tu i przejrzyj praktyczne informacje.

A dalej ten plan czeka na realizację.

Co zrobić w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jednoznaczna, ale może nie spodobać się osobom, które są świadome tego. Tak, wziąć się w garść i to, co postanowione, zrealizować. Tak naprawdę nie będzie to specjalnie trudne, ale co wynika z doświadczenia wiele osób już właśnie w tym momencie rezygnuje. A szkoda, bo zamiast „zawalać” się terminami, postanowieniami, których i tak nie uda nam się zrealizować, lepiej wypisać na kartce chociażby trzy rzeczy, które zamierzamy zrobić w najbliższym czasie.


I co istotne, żeby był jakiś z tego pożytek trzymać się założonych postanowień, jak najbardziej poważnie. Oczywiście, jeśli mamy zamiar postawić sobie realne zadania do wykonania to dobierzmy odpowiednią skalę trudności do konkretnego, przeznaczonego temu celowi, czasu. Planując wyremontować mieszkanie to przecież trzeba na to zagospodarować o wiele więcej czasu niż na drobna korektę, przykładowo wymianę mebli do salonu.
salon
Twórca artykułu: POL-SKONE
Treści źródłowe: POL-SKONE
Róbmy tak z innymi zadaniami, gdyż ten sposób po prostu działa, jest bardzo realny i możliwy do spełnienia (zobacz całą galerię).

Inne artykuły

Jak znaleźć kompetentnego architekta domów?

kolory
Twórca artykułu: PPG Deco Polska
Treści źródłowe: www.sigmacoatings.com.pl
Wyposażając wnętrza zapewne dużo osób zastanawia się nad skorzystaniem ze wsparcia profesjonalnego projektanta wnętrz. Chcielibyśmy mieszkać w idealnie zaaranżowanym mieszkaniu, a równocześnie niezwykle często nie mamy sami ani pomysłu ani koniecznych umiejętności, by samodzielnie wyposażyć i ozdobić swój dom. Wtedy konieczna może okazać się właśnie pomoc specjalisty. Biuro projektowe Kielce w takich sytuacjach może okazać się idealną decyzją.


Możliwe, że nie jest tak efektowny, jak ten, który zakłada, że w jakiś tajny sposób wprowadzimy w życie wiele ambitnych projektów. No tak, interesująco to brzmi, ale mierzmy siły na zamiary i zamiast marzyć o kilkunastu planach, a w konsekwencji żadnego nie wcielić w życie, zdrowiej skupić się konkretnie na paru projektach, które można całkowicie zrealizować. Po wcieleniu pierwszych zadań możemy przejść do kolejnych, i tak w kółko, aż zrealizujemy wszystko, czego tylko pragniemy.
19-06-25 10:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.