Co to jest pit 11? Co zrobić, jeśli pracodawca nie da nam takiego dokumentu? Czy pomimo tego musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 jest dokumentem, jaki powinniśmy dostać od naszego pracodawcy do końca lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody z zeszłego roku. Na takiej podstawie trzeba wypełnić pit oraz wysyłamy do odpowiedniego urzędu skarbowego.


Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeśli takiego dokumentu pracodawca nie da nam? Niestety zdarza się też i tak.
firma
Twórca artykułu: Ministerio de Relaciones Exteriores
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Czasem to kwestia zwykłego niedopatrzenia i szybko wszystko można sytuację wyjaśnić, kiedy zgłosimy brak tego dokumentu odpowiednim osobom. Natomiast czasami sytuacja jest taka, że pracodawca zwyczajnie nie przesłał takiego dokumentu oraz nie zamierza tego uczynić - zobacz pełną ofertę na tej stronie. Oprócz przesłania takich informacji do osoby zainteresowanej, pracodawca ma obowiązek także wysłać je do urzędu skarbowego. Gdy robi to w wersji elektronicznej to w tym wypadku także ma na to czas do końca lutego.


Trzeba mieć świadomość, iż pomimo tego, że nie dostaliśmy takiego dokumentu, to rozliczenie roczne pit musimy zrobić. To nasz obowiązek. Rzecz jasna powinniśmy powiadomić urząd skarbowy w związku z tym, że nie otrzymaliśmy takiego dokumentu. Taki urząd może zrobić kontrolę w takim miejscu oraz przekonać się czy rzeczywiście pracodawca nie dopełnił swoich obowiązków -> jak dokonać rozliczenia rocznego pit.

Sprawdź ten odnośnik - przeczytasz w tym miejscu zbliżone treści, zatem to omówienie prezentowanej kwestii z pewnością także okaże się warte Twojej uwagi.

Ma możliwość także ukarać konkretnego pracodawcę grzywną. Jednak jeśli wciąż nie dostaniemy tego dokumentu, to nie upiecze nam się rozliczenie roczne PIT. Musimy sami obliczyć przychody oraz podatek, jak i dołączyć do deklaracji napisany przez nas dokument, jaki wyjaśni całą sytuację.
To jest w stanie pomóc rozwikłać problem. Na pewno nie możemy unikać obowiązkowego rozliczenia się z urzędem. Lepiej, gdy w razie problemów osobiście napiszemy wyjaśnienie.
21-03-03 08:11:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.