W jakim celu warto zlecać firmie zewnętrznej co-packing?

Oferty promocyjne są nieodłączną częścią każdego przedsiębiorstwa. Niespodzianki dodawane do towaru bądź komplety 2 w cenie 1 na stałe zagościły w ofertach producentów. Zamiast samemu organizować co-paking artykułów na potrzeby akcji marketingowych, najlepiej go outsoursować. Jakie zyski odnosi wtedy zleceniodawca?


W najprostszych słowach co-paking to tworzenie zestawów promocyjnych.

oapkowanie kosmetyczne
Twórca artykułu: Benjamin Moore Sp. z o.o.
Treści źródłowe: http://benjaminmoore.pl/
Z paru rozmaitych opakowań artykułów szykuje się zestawy, które trafiają w następnej kolejności do sprzedaży. Proces tenże nazywany jest konfekcjonowaniem. Wbrew pozorom co-paking nie jest najprostszym zadaniem, z tej przyczyny wytwórcy częstokroć decydują się na jego zlecanie firmom zewnętrznym. Dzięki zleceniu procesu przepakowania firmie zewnętrznej, nie muszą aktywnie uczestniczyć w całej akcji, a wyłącznie w jej startowej fazie, czyli drobiazgowych uzgodnieniach tyczących się zestawów promocyjnych jak też ewentualnie w zakupie składników (zobacz tutaj). Całą resztą zajmuje się realizator, który odpowiedzialny jest za wyprodukowanie zestawów, ich kompletację zgodnie z obranymi założeniami, wydanie towaru, a często także za dystrybucję artykułów do odbiorcy końcowego.

Jakie branże zazwyczaj korzystają z co-pakingu? Możemy pomóc sobie w odpowiedzi na to zapytanie, przemierzając kolejne półki w supermarkecie i szukając specjalnych zestawów promocyjnych. Największą ich ilość możemy odnaleźć w gałęziach branży spożywczej jak też chemicznej. Znaczną część stanowią opakowania(polecamy producent opakowań wrocław) kosmetyczne. Zaraz za nimi kryje się branża komputerowa jak też prasa (zamieszczanie akcesoriów do gazet, wklejanie próbek artykułów, itp.).


Co-paking warto outsoursować, jeśli przedsiębiorstwo znajdzie się w jednej z zachodzących sytuacji: spodziewa się zenitu sprzedażowego, nie ma doświadczenia w co-pakingu, bądź pragnie ograniczyć koszty. Co-paking dobrze jest zlecić firmie zewnętrznej w chwili, gdy firma ma tak zwane szczyty handlowe w ciągu roku. Może być to okres świąt Bożego Narodzenia, Dnia dziecka czy np.

Niebywale ciekawią nas Wasze opinie. Czy masz wątpliwości? Jeżeli tak, to zachęcamy do pisania. Z radością ustosunkujemy się do każdej wiadomości.

wakacje. Jest to okres bardzo pracowity i przedsiębiorstwa często nie są w stanie same wykonać tylu zestawów promocyjnych, ilu wymaga rynek. Kolejną sytuacją jest brak doświadczenia w co-pakingu (zobacz ofertę). Warto wtedy temat przekazać jednostce, która specjalizuje się w owej usłudze, posiada doświadczonych pracowników, właściwe maszyny, niezbędne certyfikaty, itd.
20-06-17 07:39:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.