W jaki sposób UE pomaga Polsce?

W ostatnich miesiącach krytykowanie Unii Europejskiej jest szalenie popularne. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że chociaż faktycznie ta organizacja ma sporo wad, to jednak nie można mówić, iż pod wszystkimi względami jest ona złem.


pole - rolnictwo
Twórca artykułu: HintenRum
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, iż Unia dała nam wiele dobrego. Choć nie jestem może ogromnym orędownikiem Unii, to staram się być w miarę uczciwy. Chciałbym początkowo napisać odnośnie na temat plusów mających związek z prowadzeniem biznesu. W jaki sposób mali przedsiębiorcy mają możliwość zarabiać na UE?

Inne artykuły

Jakim człowiekiem powinien być barman i co on jest zdolny zrobić za barem?

Bokserki nie tylko dla mężczyzn
Twórca artykułu: Sylvia Speidel
Treści źródłowe: Sylvia Speidel
Barmaństwo jest świetnym zajęciem. Pozwala na poznanie niezwykle znacznej liczby ciekawych osób lub tajników marketingu.


Praca jako barman jest nie tylko rozdawaniem swego numeru telefonu różnorakim dziewczynom i ciągłe imprezowanie, ale to również godziny nauki oraz pracy nocą.


A choćby godne uwagi są programy unijne dla małych firm jak tutaj - cechują się one tym, że jeżeli w odpowiedni sposób wypełnimy wniosek, to w znacznym stopniu powiększamy swoje szanse na odniesienie sukcesu. Szczególnie, iż przecież w wielu przypadkach te pieniądze są bardzo duże - relatywnie. Przed kilkoma miesiącami mój przyjaciel założył firmę - za unijne fundusze. Początkowo był zarejestrowany w Urzędzie Pracy jak bezrobotny, bo wyłącznie bezrobotni mają możliwość uzyskać takową pomoc.pomocne teksty aukcje elektroniczneTego typu dotacje są OK, chociażby dlatego, iż najzwyczajniej w świecie pozwalają Polsce gonić Holandię i pozostałe zamożne kraje.

Naturalnie programy UE wzbudzają ogromne kontrowersje, chociażby dlatego, że przecież unijne pieniądze tak czy siak pochodzą z podatków, lecz myślę, iż tego typu pomoc ma wiele sensu. Chciałbym również odrobinę napisać o rolnictwie. Czy zdajesz sobie sprawę drogi rolniku, iż dzięki funduszom z UE nareszcie można lepiej radzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa rolnego? Osobiście znam sporą ilość rolników, którzy twierdzą, że programy unijne dla rolnictwa są czymś niezwykłym. Sądzę, iż sensownie rozdzielana pomoc unijna ma wiele sensu. Zapewne większość osób zgadza się ze mną (więcej informacji tutaj).

Należy jednak mieć na uwadze, że w wielu przypadkach owe pieniądze są przejadane. Ciężko sądzić, iż bezsensowne rozdawanie pieniędzy jest pozytywnym zjawiskiem. Zwłaszcza, że w końcu bardzo często pieniądze z Unii Europejskiej są marnowane. A więc krótko podsumowując: UE daje całkiem sporo mieszkańcom Polski, lecz trzeba zwrócić uwagę, że niestety nie zawsze wiemy jak spowodować, iż owe fundusze zostaną pomnożone. A przecież chcielibyśmy, aby wreszcie Polska wykorzystała swoje szanse.
22-10-12 12:37:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.