W jaki sposób można pożyczyć środki pieniężne na różnego rodzaju potrzeby, jakie plusy i minusy mają poszczególne rodzaje pożyczek.

W życiu większości osób pojawić się może sytuacja, że potrzebować one będą jakiś środków finansowych. I jeżeli tego typu potrzeba się pojawi, to w jakiś sposób będzie trzeba te środki zdobyć, na szczęście aktualnie będzie na to kilka możliwości. Jeśli zajdzie potrzeba pożyczenia wyższych kwot najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie współpraca z jakimś bankiem. Można wtedy będzie pomyśleć o pożyczce gotówki, bez żadnego zabezpieczenia, albo o pożyczce pod hipotekę.
pieniądze
Twórca artykułu: Jan Fidler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wprawdzie w tej drugiej opcji będzie dużo więcej formalności do wypełnienia, gdyż będzie trzeba przeprowadzać wycenę nieruchomości i dokonywać wpisów do księgi wieczystej, jednak jest to dużo tańsza opcja.

Typowy kredyt pod zastaw (zobacz Pożyczka pod zastaw nieruchomości Jastrzębie Zdrój) mieszkania ma znacznie niższe oprocentowanie, co ma bezpośredni wpływ na wysokość rat do płacenia, a oprócz tego można będzie otrzymać znacznie wyższą kwotę. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował pożyczyć kilka tysięcy, to w takim przypadku nie na sensu bawienie się w hipoteki, dużo praktyczniejszy i szybszy będzie zwykły kredyt.

Inne artykuły

Jakim sposobem przedłużyć życie komputera?

laptop
Twórca artykułu: Sony
Treści źródłowe: Sony
W dniu współczesnym wybitnie z trudem jest sobie wyobrazić uprawianie naszych obowiązków pracowniczych bez komputera. Można śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że komputer dzisiaj stał się naszym szczegółem wyposażenia prac pracowniczego, który obligatoryjnie musi zostać przez nas zakupiony. Pozwala on nam na ukończenie powikłanych operacji obliczeniowych jak i magazynowanie dość dużej ilości danych na jednym urządzeniu, co jeszcze kilka lat temu niewątpliwie nie było do wyobrażenia.


zastaw mieszkania
Twórca artykułu: nickname
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wiele osób nie będzie jednak miała możliwości na to, aby otrzymać pożyczkę w banku, czy to z powodu złej przeszłości kredytowej, czy też nieodpowiednich dochodów. Takie osoby przeważnie się stają klientami firm które udzielają tak zwane szybkie pożyczki, różnego rodzaju lombardów czy szukają jakiegoś innego sposobu na to, żeby w jakiś sposób zyskać środki finansowe.

Popularność pożyczek przede wszystkim wynika z tego, że można je dostać szybko i bez zbędnych formalności. Nie ma konieczności chwalenia się swoimi zarobkami czy historią kredytów, wystarczy przedstawienie dowodu i wypełnienie wniosku, a za kilka godzin otrzyma się pieniądze. Jeszcze łatwiej jest w lombardach, w nich wystarczy pojawić się z jakąś wartościową rzeczą, aby dostać gotówkę do ręki.

Coraz większym zainteresowaniem zaczynają również w ostatnim czasie zdobywać pożyczki pożyczka bez baz prywatne. Ich idea polega na tym, że pieniądze pożyczane są od osób indywidualnych, a oddaje się je w ustalonym czasie i uzgodnionymi odsetkami.
20-05-26 07:29:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.