Bardzo proste przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego

Przy sposobności rozliczania się z Urzędem Skarbowym, powinno się pomyśleć o podarowaniu części podatku. To niewielka suma, a ma możliwość wesprzeć wielu potrzebujących.


Odliczyć od podatku zdołamy jeden procent wyłącznie na rzecz takich zrzeszeń, jakiej nadano status OPP i która widnieje w bieżącym wykazie ministra pracy. Powinno się przypomnieć, że w grę wchodzą wyłącznie takie organizacje, które prowadzą aktywność społecznie użyteczną, nie zajmują się natomiast aktywnością zarobkową. Wybór tych organizacji jest obszerny. W zależności od tego, z czym sympatyzujemy, wesprzeć zdołamy zrzeszenia działające na rzecz dzieci, osób schorowanych, zwierzaków, promocji rozmaitych idei, czy działań.


Zrzeszenia takie powinny spełniać dużo specjalnych wymagań. Powinny deklarować i przekazywać administracji rządowej jednoroczne protokoły rzeczowe i finansowe, co zapewnia gwarancję, że są prawe, a ich aktywność klarowna. Przed realizacją darowizny warto stwierdzić w wykazie, czy wyłoniona organizacja w nim widnieje.


jeden procent
Twórca artykułu: swimboy1
Dostarczenie 1% podatku organizacji pożytku publicznego jest bardzo łatwe. Nie wiąże się też podatnika z żadnymi kosztami. Odpowiednia suma i tak nie zostanie w jego kieszeni, zasili albo budżet państwa, lub wskazaną organizację. Niczego również samemu nie trzeba wpłacać.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (http://studioprinter.pl/stojaki-pod-kostke-brukowa/) opublikowane pod tym linkiem. Z pewnością odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Sprawdź tutaj: .


jeden procent
Twórca artykułu: Ctd 2005
Żeby oddać jeden procent wyłonionej organizacji trzeba wypełnić należyte rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym. Zapisać w nie trzeba nazwę wybranej organizacji, jej numer KRS, również sumę, jaką chce się oddać. Kwota, którą jest możliwość ofiarować, nie może przewyższać jednego procenta podatku należnego, powstającego z zeznania skarbowego. Programy do wypełniania PIT-ów rozliczają ją automatycznie. Pozostałość załatwi urząd skarbowy. Czytaj więcej: odnośnik.


Wiele osób zostawia wypełnienie tego obowiązku na ostatni dzień kwietnia.


W pośpiechu nie wolno jednak zapomnieć o ofiarowaniu 1% własnego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Na jakąkolwiek taką złotówkę liczą organizacje pożytku publicznego.

Ten odnośnik prowadzi do niezwykle ciekawej strony, która zawiera równie interesujące dane na opisywany wątek.

Dla wielu z nich to być, albo nie być. Dla instytucji i stowarzyszeń, jakie posiadają stan prawny organizacji pożytku publicznego wsparcie ma niezwykle duże znaczenie.
20-06-12 07:41:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.