Niezbędnik dla stolarza czyli co może się przydać w urządzaniu przeciętnego stolarskiego warsztatu.

Wiele osób chętnie po pracy majsterkuje w garażu lub warsztacie. Lecz aby faktycznie stało się to przyjemnością i frajdą, to warto pomyśleć o właściwym urządzeniu swojego warsztatu. Zakupienie wszystkiego zapewne będzie trochę kosztować, ale jeżeli się kupi sprzęty dobrej jakości, to powinny one służyć przez wiele długich lat.

deska
Twórca artykułu: Den Braven
Treści źródłowe: Den Braven
Tak naprawdę przy narzędziach nie należy oszczędzać, bo okazać się może, że trzeba będzie coś kupić jeszcze raz. Zależnie od zainteresowań i oczekiwań majsterkowicza komplety narzędzi mogą się jednak od siebie różnić. Całkowicie czego innego będzie bowiem potrzebował amatorski stolarz, a czego innego ktoś, kto raczej chętniej pracował będzie z metalem. Jeśli chodzi o narzędzia do drewna, to podstawą tu będą różne odmiany pił. Przy ich pomocy można będzie przecinać deski i obrabiać elementy, najlepiej jeśli się będzie miało jedną dużą, z napędem elektrycznym, i parę ręcznych. Bardziej zaawansowani stolarze pomyśleć również mogą o frezarce i tokarce do drewna, za ich pomocą można będzie wykonywać bardzo zaawansowane kształty. Kolejną grupę narzędzi stanowią najróżniejsze pilniki i dłuta. Za ich pomocą będzie można ręcznie obrabiać drewno, i dostosowywać jego kształt do potrzeb. Niezastąpiona również będzie wiertarka, akurat ona przyda się zapewne w każdym z warsztatów, nie tylko stolarskim. Podczas obróbki dużych kawałków drewna zapewne się też przyda ostra siekiera, choć wielu stolarzy doskonale daje sobie bez niej radę.

Zobacz ofertę: sprawdź na
młotek
Twórca artykułu: Todd McCann
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z większych narzędzi to chyba tyle, pozostaną jeszcze małe akcesoria, jakich jest całe mnóstwo. Młotki, miarki, ściski i kleszcze także powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego stolarza, podobnie jak różne odmiany wkrętaków. Trzeba także zakupić w elementy połączeniowe, tu można kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, przyda się także dobry klej do płytek elastyczny do drzewa i drewniane kołki. W wielu przypadkach pomocne mogą być także inne mniej typowe akcesoria i przedmioty, takie jak na przykład pręty pręty zbrojeniowe nierdzewne.
21-07-09 08:17:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.